Nio Banner

Úvodní stránka

  Vesmír na dlani

Po instalaci programu Noční obloha se tento doplněk přidá do složky Po spuštění - při každém startu počítače se tak jeho ikona usídlí v hlavním panelu.

Kliknutím levého tlačítka myši na ikonu se Vám objeví nabídka informací o dění na noční obloze. Výběrem požadované položky dojde ke spuštění programu Noční obloha s příslušným parametrem.

Příslušné informace (=doplňky ) se vztahují k systémovému času. Pokud chcete změnit nastavení pozorovacího místa nebo času, stačí kliknout na ikonu pravým tlačítkem myši. Veškeré informace vyvolané z nabídky se potom budou vztahovat právě k těmto hodnotám. Po ukončení programu se nastaví opět systémový čas, pozorovací místo však zůstane zachováno i pro další spuštění programu.

Pokud spustíte program Noční obloha přímo, tzn. nikoliv přes nabídku programu Vesmír na dlani, pozorovací čas se nastaví dle času systémového.

Přes toto menu lze také aktivovat komety a planetky, pokud chceme rychle získat informace o jejich poloze pomocí doplňku Planety a ostatní objekty. Aktivovaná nabídka dále umožňuje nastavit ikonu programu podle aktuální fáze Měsíce.


Copyright © 2000–2011, Jan Tošovský